تبلیغات
۩۞۩بزرگترین سایت معرفی جنگ افزار۩۞۩ - تولید انبوه نسل جدید سامانه‌های موشكی پدافند هوایی

اولین نیستیم ولی بهترینیم

تولید انبوه نسل جدید سامانه‌های موشكی پدافند هوایی

نویسنده : black hand
تاریخ:جمعه 1391/02/1-ساعت 11 و 52 دقیقه و 15 ثانیه

 امیر محسن حیدریمعاون قرارگاه پدافندهوایی با بیان اینكه از نظر تعداد موشك‌ها و نیازهای حوزه زمین به هوا به دلیل تولیدات صورت گرفته مشكلی نداریم، از تولید انبوه سامانه‌های موشكی مرصاد و صیاد2 خبر داد.
امیر محسن حیدری معاون آماد و پشتیبانی قرارگاه پدافندهوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، به مناسبت 10شهریور روز پدافند هوایی، با اشاره به تاثیرات مثبت تفكیك بخش پدافند از نیروی هوایی در ارتقاء توان پدافندی كشور، گفت: پدافند هوایی در گذشته به عنوان یك یگان زیرمجموعه نهاجا محسوب می‌شد اما امروز با این تفكیك به عنوان یك قرارگاه مستقل توانسته كنترل عملیاتی آسمان كشور را به عهده بگیرد و توانمندی خود را بهتر ارایه كند.
حیدری به تشریح وظایف معاون آماد و پشتیبانی قرارگاه پرداخت و افزود: آماد و پشتیبانی یكی از اركان اساسی هر نیرویی است و قطعاً اگر این معاونت نتواند بخوبی فعالیت كند، در نهایت پشتیبانی از رزم و نیروها مختل می‌شود.

وی ادامه داد: وظیفه ما این است كه بتوانیم تجهیزات مورد نیاز نیروها را به موقع فراهم كنیم و در این خصوص قطعا ما باید یك چشم‌انداز و برآیند خوبی برای آینده داشته باشیم تا بتوانیم به نحو احسن از نیروهایمان پشتیبانی كنیم.

معاون آماد و پشتیبانی قرارگاه پدافندهوایی خاتم‌الانبیاء(ص) تصریح كرد: از زمانی كه از پدافند از بخش آفند در نیروی هوایی جدا شد، كار خود را با یك برنامه‌ریزی مدون آغاز و ساز و كار مستقلی برای تأمین و ساخت قطعات و تجهیزات سامانه‌ها فراهم كردیم كه در خصوص تامین و ساخت سامانه‌ها، برنامه كوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داریم و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تمام سامانه‌ها و تجهیزات را وارد خط كرده و از تمامی آنها پشتیبانی می‌كنیم.

حیدری جنگ تحمیلی را نعمتی برای رسیدن به خودكفایی در نیروهای مسلح دانست و اظهار داشت: ما در پدافند هوایی نیازمندی‌های خود را از طریق صنایع تحت پوشش وزارت دفاع و نیز متخصصانی كه در خود پدافند داریم و با كمك مراكز علمی و دانشگاه‌ها رفع می‌كنیم.
 

عملیاتی كردن كلیه تجهیزات و سامانه‌های پدافندی موجود در كشور

 

وی افزود: در حال حاضر توانسته‌ایم علاوه بر كلیه تجهیزاتی كه از قبل در اختیار داشتیم كه عمدتاً هم غربی بودند را عملیاتی و وارد چرخه كنیم، تمامی سامانه هایی كه جدیدا وارد چرخه پدافند شده‌اند نیز همگی بومی هستند.

معاون آماد و پشتیبانی قرارگاه پدافندهوایی خاتم‌الانبیاء(ص) با اشاره به خودكفایی ایران در این حوزه تاكید كرد: نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای كلیه سامانه‌های پدافند هوایی بومی و در اختیار نیروهای متخصص قرار گرفته و امروز حتی در نرم‌افزار و سخت‌افزار تجهیزات و سامانه‌هایی كه از قبل در اختیار داشته‌ایم، تغییراتی داده‌ایم كه قطعا برای سازندگان اصلی آن سامانه قابل شناخت نیست.
 


تاكتیك‌پذیری و چالاك بودن سامانه‌ها تدبیر كلی پدافند هوایی

حیدری در بخش دیگری از این گفتگو با بیان اینكه تدبیر كلی ما بر این است كه به سمت تاكتیك‌پذیری و چالاك بودن سامانه‌ها برویم تا سامانه‌ها بتوانند به سرعت حركت كنند، خاطرنشان كرد: در قرارگاه پدافند هوایی یك شبكه یكپارچه آمادی داریم كه از مركز می‌توانیم كلیه مناطق را كنترل كنیم و البته در صورتی كه نیاز باشد، خود مناطق نیز می‌توانند به صورت مستقل، نیروها و سامانه‌های خود را پشتیبانی كنند.

وی با اشاره به ایجاد پایگاه آماد و پشتیبانی در مناطق پدافندی گفت: در بحث‌های كلیدی سعی كرده‌ایم هر منطقه‌ای برای خود مستقل بوده و نیازی به مركز نداشته باشد زیرا تدبیر بر این است كه هر منطقه‌ای روی پای خود بایستد و بتواند در زمان بحران، نیاز خود را تامین كند.
 


برگزاری رزمایش‌های آماد و پشتیبانی پدافند هوایی در زمان بحران
 


معاون آماد و پشتیبانی قرارگاه پدافندهوایی خاتم‌الانبیاء(ص) همچنین از برگزاری چندین رزمایش در حوزه آماد و پشتیبانی در زمان بحران خبر داد.


تولید انبوه نسل جدید سامانه‌های موشكی پدافند هوایی
 متحرك سازی اكثر سامانه‌های پدافندی توسط متخصصان داخلی
 

حیدری در ادامه با بیان اینكه پیش‌بینی‌های لازم در خصوص تأمین موشك‌های مختلف در زمان بحران دیده شده و از نظر تعداد موشك‌ها و نیازهای حوزه زمین به هوا به دلیل تولیدات صورت گرفته مشكلی نداریم، به رونمایی از نسل‌های جدید سامانه‌های موشكی اشاره و خاطرنشان كرد: در این راستا نسل جدید موشك‌های مرصاد و صیاد 2 به تولید انبوه رسیده است و ما در این حوزه یك روند رو به رشد داریم و قطعاً تجهیزات جدیدی كه رونمایی می‌شود پس از زمان كوتاهی جایگزین سامانه‌های قبلی در خط تولید می‌شود و این سامانه‌ها روز به روز ارتقا می‌یابند.

معاون آماد و پشتیبانی قرارگاه پدافندهوایی خاتم‌الانبیاء(ص) افزود: سامانه‌های راداری و زمین به هوای پدافند هوایی كاملا بومی و ساخت داخل است و در حال حاضر نیز توسط صنایع دفاعی كشور تولید انبوه می‌شود.استفاده از بخش خصوصی در تولید سامانه‌ها و تجهیزات پدافند هوایی
 

حیدری در ادامه سخنانش به بحث متحرك سازی سامانه‌های پدافند هوایی اشاره و تصریح كرد: برخی از سامانه‌ها متحرك هستند و برخی هم متحرك نبوده‌اند كه به همت متخصصان پدافند هوایی آن‌ها را متحرك كرده‌ایم تا بتوانند به سرعت جابجا شوند و تلاش فراوانی نیز در حوزه متحرك سازی سامانه‌ها انجام گرفته است. 

وی افزود: در تمام جنگ‌های امروزی هر سامانه‌ای كه ایستا باشد، آسیب‌پذیری بالایی دارد.
 
معاون آماد و پشتیبانی قرارگاه پدافندهوایی خاتم‌الانبیاء(ص) با بیان اینكه متحرك‌سازی سامانه‌ها یك فرصت برای ما و یك تهدید برای دشمن است، تاكید كرد: متحرك سازی سامانه فرصتی برای ماست تا از نقطه‌ای به نقطه دیگر برویم تا دشمن ما را شناسایی نكند و تهدیدی برای دشمن است تا در نقطه دیگری به آن‌ها ضربه بزنیم، ما در پدافند هوایی به سمتی حركت می‌كنیم كه در یك نقطه ایستا نباشیم.


حیدری با اشاره به تاكیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از بخش‌های خصوصی در صنایع، گفت: در این راستا ما نیز در ساخت سامانه‌ها از بخش‌های خصوصی كمك می‌گیریم ولی به لحاظ مسائل امنیتی، محصول نهایی تنها توسط قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) رؤیت‌ می‌شود.

معاون آماد و پشتیبانی قرارگاه پدافندهوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در پایان این گفتگو با بیان اینكه جوان‌گرایی یكی از بزرگترین محاسن قرارگاه است، اظهار داشت:‌ دانشگاه‌ها در سال‌های گذشته فقط به صورت تئوری و علمی كار می‌كردند ولی از زمان تفكیك قرارگاه پدافند هوایی از نیروی هوایی، ما دانشگاه را به نوعی وارد حوزه اجرا كردیم و به دلیل تعامل بسیار زیاد با صنایع توانستیم با كمك نیروهای دانشگاهی و متخصصان داخلی، محصولات بسیار خوبی بدست بیاوریم و برآورد مثلث صنعت، ‌دانشگاه و قرارگاه، سامانه‌های بسیار مهم امروز پدافند هوایی است.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo