تبلیغات
۩۞۩بزرگترین سایت معرفی جنگ افزار۩۞۩ - UH-72A Lakota

اولین نیستیم ولی بهترینیم

UH-72A Lakota

نویسنده : black hand
تاریخ:شنبه 1391/01/12-ساعت 16 و 59 دقیقه و 28 ثانیه

معرفی بالگرد Lakota 

 

 

مرکز (پایگاه) آموزشی ملی BOX که میان لس آنجلس و لاس وگاس قرار گرفته، 2600 کیلومتر مربع وسعت دارد و در آن نیروی زمینی ارتش ایالات متحده سربازان خود را برای مأموریت های تهاجمی تحت آموزش قرار می دهد. شایان توجه است که برای رسیدگی به وضعیت های اضطراری در صحرای ((موهاوی))، یگان آمبولانس هوایی در ((فورت اروین)) در حالت آماده باش قرار دارد. این اولین یگانی است که جدیدترین هلی کوپتر نیروی زمینی ارتش ایالات متحده یعنی UH-72A Lakota را به خدمت گرفته است. 

 

 توجه! 

در این صفحه به دلیل وجود عکسهای زیاد زمان بارگذاری نسبتا طولانی میباشد.

لطفا صبور باشید.

 

 

 

 

 

 

 


 


سرهنگ دوم ((خوزه بونیلا)) فرمانده این واحد می گوید: ((ما به تمام اهداف خود در تغییر کامل هلی کوپتر از UH-60A دست یافته و به سرعت با هلی کوپتر جدید هماهنگ شده ایم.)) او ادامه می دهد: ((در مقایسه با هلی کوپتر UH-60 Black Hawk فن آوری هلی کوپتر جدید یعنی UH-72A Lakota و تجهیزات کاکپیت آن برتر بوده و با کمک GPS ما اکنون توانایی ناوبری بسیار دقیق تر را داریم. خلبان خودکار نیز تا حد قابل ملاحظه ای از بارکاری خلبان می کاهد.))

 

 


به نظر ستوان ((دارن هانکینز))، Lakota بهترین هلی کوپتر در نیروی زمینی از نظر قابلیت های پرواز IFR است که نمایش موقعیت بی نظیری را دارد. همکار وی ستوان ((مایکل مک کینی)) که با 350 ساعت پرواز با این هلی کوپتر با تجربه ترین خلبان Lakota به شما می رود می گوید: ((شما باید هنگام برنامه ریزی سیستم های ناوبری دقت کنید، در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی پیش بیاید.))، ((مک کینی)) تجربه 2000 ساعت پرواز با هلی کوپتر UH-60 Black Hawk را نیز دارد که در یگان آمبولانس هوایی در فاز تغییر به هلی کوپتر جدید برای پشتیبانی از عملیات نجات هنوز به پرواز ادامه می دهد.

 


آنها تمام هفته و بیست و چهار ساعت شبانه روز به حالت آماده باش بوده و در مدت ده تا پانزده دقیقه از اعلام هشدار به پرواز در می آیند. علاوه بر مأموریت های نظامی این واحد پروازهای اضطراری غیر نظامی نیز انجام می دهد.

 

 

((مک کینی)) در اینباره می گوید: ((یکبار برای تعقیب یک اتومبیل فورد ماستنگ که پلیس رد آنرا گم کرده بود، به کمک پلیس رفتیم)). مأموریت ویژه دیگر یگان آمبولانس هوایی آماده نگهداشتن دو هلی کوپتر در پایگاه نیروی هوایی ((ادواردز)) در هنگام فرود شاتل فضایی ناسا است. این دو هلی کوپتر برای واکنش سریع در هنگام سانحه با روتور گردان در حالت آماده باش قرار دارند.

 


سال پیش پرسنل یگان آمبولانس هوایی در اولین رزمایش خود با UH-72A Lakota شرکت کردند. این رزمایش به اندازه آزمونهایی که با یک هلی کوپتر جدید انجام می شود، گسترده نبود، امّا بعد از آن Lakota یعنی گونه نظامی هلی کوپتر EC145 Eurocopter به میزان کمی بهینه شد. ناگفته نماند EC145 گونه غیرنظامی این هلی کوپتر سال هاست در نیروهای پلیس و یگان های ویژه جستجو و نجات در حال خدمت است.

 


با وجود این همه ساعت پروازی در بخش غیرنظامی چند مشکل در پرواز در صحرای گرم به وجود آمد. برای مثال در دمای 35 درجه سانتیگراد و راتفاع 1220 متر UH-72A از پس بار 570 کیلوگرمی بر نیامد و گرمای بیش از حد در کابین ناشی از شیشه های بزرگ و هم چنین گرمای ایجاد شده توسط سیستم های اویونیکی مورد انتقاد واقع شد. در نتیجه اکنون به دلیل رعایت ایمنی، تجهیزات اویونیکی در دمای بالای 41 درجه سانتیگراد به مدت زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند، علاوه بر این مشکلاتی نیز هنگام حمل دو برانکار در کابین در حین رسیدگی همزمان به دو مصدوم سانحه به دلیل کمبود جا به وجود آمد. به طور کلی انتقادها بیشتر متوجه شکل جای دادن تجهیزات پزشکی در کابین بود.

 

 


امّا به طور کلی گزارش آزمون های عملیاتی هلی کوپتر UH-72A Lakota که در جولای 2007 به انجام رسید بسیار مثبت بود. چهارده مأموریت از هجده مأموریت چند منظوره تعریف شده با موفقیت انجام شده و در سه مأموریت نجات از پنج مأموریت مشکلی پیش نیامد. از نکات مثبت ذکر شده در این گزارش قابلیت اطمینان، تعمیر و نگهداری آسان و قابل دسترس بودن Lakota بود که از هلی کوپترهای دیگر فراتر به نظر می رسید.

 

 


به همین دلیل نیروی زمینی ارتش ایالات متحده هیچ دلیلی برای عقب نشینی از انتخاب این هلی کوپتر به عنوان هلی کوپتر سبک چند منظوره (LUH) خود نیافت. در واقع تیم آزمایش کننده بهسازی های خاصی را به کارخانه سازنده پینهاد داد که از آن زمان تا کنون در برنامه ساخت این هلی کوپتر گنجانده شده است.
هلی کوپتر YH-72A Lakota اکنون مجهز به سیستم تهویه هوای کابین مانند گونه های غیر نظامی یعنی EC 145 شده است. یک رادیوی نظامی نیز به لیست تجهیزات ارتباطی اضافه شده است تا امکان ارتباط چند مرکز به طور همزمان وجود داشته باشد. هم چنین تغییراتی در چیدمان تجهیزات پزشکی ایجاد شده است. در نهایت نصب یک جدا کننده ذرات خارجی برای دو موتور بعضی از این هلی کوپترها به تصویب رسید. با نصب این جداکننده ذرات عمر خدمتی موتورهای توربوشفت Arriel 1E2 افزایش خواهد یافت. ناگفته نماند با ایجاد این تغییرات قیمت هرکدام از این هلی کوپترها از 5.02 میلیون دلار به 5.75 میلیون دلار افزایش خواهد یافت.

 

 

 


طبق برنامه ارتش ایالات متحد 345 فروند هلی کوپتر UH-72A Lakota تا سال 2017 از شرکت اروپایی EADS خریداری خواهد کرد. این خریدها بخشی از برنامه به روزسازی بارگردهای نیروی زمینی ایالات متحده بعد از لغو پروژه RAH-66 Comanche در سال 2004 هستند. هدف جایگزین کردن یک هلی کوپتر سبک چند منظوره به جای هلی کوپترهای قدیمی UH-1 و OH-58 است. علاوه بر این فرماندهان نظامی تمایل دارند با به بکارگیری این هلی کوپترهای سبک تعداد بیشتری از هلی کوپترهای بلک هاوک UH-60A از مأموریت های پشتیبانی در ایالات متحده به خطوط مقدم در عراق و افغانستان منتقل شوند. هلی کوپترهای UH-71A Lakota که برنده رقابت در مقابل رقبایی مانند Bell 412EP، MD902 Explorer و آگوستاوستلند Aw139 شده اند مأموریت های داخلی مانند پروازهای پزشکی (حمل هوایی مجروح)، حمل بار و مسافر و عملیات مقابله با قاچاق مواد مخدر را بر عهده خواهند گرفت.

 

 


شایان توجه است هلی کوپترهای Lakota از تأسیسات ((یوروکاپتر)) در فرودگاه محلی Golden Triangle در کلمبوس می سی سی پی تحویل خواهند شد. البته 9 فروند هلی کوپتر اولیه از خط تولید دوناونورت آلمان تحویل شده است. طی سه مرحله ابتدا مونتاژ نهایی و سپس تولید قطعات به کلمبوس منتقل خواهد شد. در نهایت نیروی کار نیز به 330 نفر افزایش می یابد.

 

 


طبق برنامه ریزی های اولیه هر ماه تا چهار هلی کوپتر به ارتش تحویل داده می شود. در کل تعداد 200 هلی کوپتر نیز با گارد ملی تحویل داده خواهد شد، به طوری که ا آنها برای مجهز کردن شش گردان امنیت و پشتیبانی استفاده می شود. در این میان یگان آموزشی در فورت ایندینتاون چند هلی کوپتر خود را دریافت کرده است و یک شبیه ساز کاکپیت از CAE در آنجا برای کمک به فرآیند آموزش تبدیلی مورد استفاده قرار می گیرد. ناگفته نماند در ابتدای برنامه کمپانی ((یورکاپتر)) وظیفه آموزش خلبانان و مکانیک ها را در گراندپرییرتگزاس بر عهده خواهد گرت.

 

 

در خور نگرش است که برای این کمپانی اروپایی سفارش هلی کوپتر سبک چند منظوره نیروی زمینی ارتش ایالات متحده یک فرصت بی نظیر جهت ورود به بازار آمریکای شمالی به شمار می رود.

 
 


 

 


مشخصات


سال ورود به خدمت : 2007
خدمه: 2 نفر
ابعاد و وزن
طول: 13.03 متر
قطر ملخ اصلی: 11 متر
ارتفاغ: 3.45 متر
وزن: 1.79 تن
وزن پر: 3.58

پیشرانه ها

موتور: دو عدد موتور Turbomeca Arriel 1E2 turboshafts
قدرت موتور: هر موتور 738 اسب بخار
حد اکثر سرعت : 268 کیلومتر بر ساعت
سقف پرواز: 5.48 کیلو متر
برد عملیاتی: 685 کیلو متر
ظرفیت ترابری: 8 نفر نیرو یا 2 برانکادر و تیم پزشکی

 


 

 

 

 

 

نمونه انیمشن طرح

 

 
 

 

 

 

 

 

تمامی حقوق ترجمه و نشر این مطلب مطعلق به

آراز نبی الهی و عرفان صادقی
ماهنامه نوآور، سال پنجم، دی ماه 1387، شماره 52

می باشد و استفاده از این مطلب با ذکر نام منبع مجاز می باشد .

 لطفا حقوق کپی رایت را رعایت فرمایید.

**********************************************

لینك مستقیم مقاله :

http://www.military-war.blogfa.com/post-56.aspxداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo